Referencie od našich klientov

p. Milan

Cez internet sme našli dermatologického špecialistu doktora Kovalika kvôli tomu, že si už moja kožná lekárka nevedela dať rady. Ja a moja dcérka sme mali po rukách červené fľaky a stále sa to zhoršovalo. Podobné príznaky mala aj naša nová mačka. Doktor Kovalik skonštatoval, že to môže byť prenosné ochorenie zo zvieraťa na človeka. Po návšteve vo veterinárnej nemocnici našu mačičku dôkladne vyšetrili, odobrali vzorky srsti a stery a poslali ich na analýzu. Výsledky vyšetrení preukázali plesňové ochorenie. Doktor Kovalik jej nasadil liečbu. Výsledky vyšetrení oznámil aj našej lekárke, aby nám nasadila účinné lieky. Momentálne sa naše aj mačkino ochorenie pekne lieči.

p. Milada

Boli sme s naším psíkom vo veterinárnej nemocnici Anima, pretože mal po tele samé chrasty a strašne sa škriabal. Nezaberali žiadne lieky. Doktor Kovalik urobil vyšetrenie krvi, odobral vzorky, vyšetril ich mikroskopom. Potom urobil kožný test, aby zistil, či nie je na niečo alergický. Zistil, že psík je alergický na niektoré druhy mäsa a obilnín. Dasty sa lieči na alergiu, má špeciálne hypoalergénne granule, teraz chodíme na pravidelnú kontrolu. Má sa momentálne veľmi dobre, srsť mu pekne dorástla a takú krásnu ju ešte nikdy nemal.

p. Ondrejčák

Bol nám odporučený dermatologický špecialista doktor Kovalik, pretože náš veterinár si už nevedel poradiť s naším psíkom. Po tele, na hlave a aj nose mal hnisavé vredy a stále sa to zhoršovalo. Doktor Kovalik psíka vyšetril, odobral krv na testy. Stery z kože a srsti vyšetril mikroskopom. Psíka uspal a povedal nám, že je potrebné urobiť biopsiu z kože. Vyšetrenie krvi dopadlo dobre a potom sme čakali na výsledky histológie. Pán doktor Kovalik nám zavolal, že už prišli výsledky, všetko pekne vysvetlil a povedal nám,  že náš psík má autoimunitné ochorenie. Hneď, ako nasadil lieky, sa Haryho koža zlepšila a všetky zmeny vymizli. Momentálne chodíme na pravidelné kontroly a  postupne znižujeme dávky liekov, aby nemali vedľajšie účinky.

p. Adam

Boli sme na vyšetrení vo veterinárnej nemocnici Anima v Žiline s našou sučkou labradora, pretože mala dlhodobo problémy s uškami, strašne si ich škriabala, kňučala, nemohla spať a neskôr už ani nechcela jesť. Nechcela si od nás ani ušká vyčistiť. Ujal sa nás veľmi milý pán doktor Kovalik, ktorý Lujze urobil röntgenologické vyšetrenie, aby zistil, či tam nie je nejaký hlbší problém, odobral vzorky a mikroskopicky ich vyšetril. Potom urobil špeciálne vyšetrenie kamerou. Zistil, že naša sučka má prasknuté oba ušné bubienky. Lujza dostala kvapky, ktorými ušká liečime. Momentálne sa všetko zlepšilo a Lujza je omnoho veselšia.

p. Klocáň

Naša fenka Tesa už dlhšie krívala na zadnú nohu. Po preliečení liekmi proti bolesti jej to na istý čas prešlo. Keď sa krívanie opäť zhoršilo, objednali sme sa na vyšetrenie vo Veterinárnej nemocnici Anima k ortopédovi doktorovi Mitrovi. Pán doktor po vyšetrení zistil,  že má vykĺbenie jabĺčka v kolene. Urobil röntgenologické vyšetrenie, aby zistil, či tam nie je už artróza a ako kĺby vyzerajú. Poslali nám predoperačné inštrukcie a pán doktor Mitra potom Tesu operoval. Po operácii sme s ňou chodili na pravidelné kontroly, dostala kĺbovú výživu, lieky proti bolesti a teraz už znovu pekne chodí ako predtým.

p. Elenka

Nášho Murka zrazilo auto a nemohol chodiť na prednú labku, len ležal a nechcel ani jesť. Prišli sme na vyšetrenie do Animy, nevedeli sme, že sa máme objednať a ani nám to nenapadlo, lebo sme boli veľmi vystresovaní. Prijali nás veľmi ochotne, pán doktor Murka hneď vyšetril, urobil röntgen a sono brucha, či nemá nejaké vnútorné poranenia a zistil, že má našťastie „len“ zlomenú nožičku. Objednali nás na operáciu. Murkovi zafixovali zlomenú kosť platničkou, po zrastení kosti ju vybrali. Po pár mesiacoch sa má Murko dobre a pekne behá, ako keby ani nebol na operácii.

p. Bronislava

Náš psík začal náhle krívať na zadnú labku a náš veterinárny lekár nám odporučil Veterinárnu nemocnicu Anima a vyšetrenie u ortopedického špecialistu doktora Mitru. Milá recepčná nás objednala telefonicky na vyšetrenie, emailom sme dostali veľa informácií. Pán doktor Mitra nášho psíka vyšetril, odobral krv, psíka uspal a zröntgenoval. Zistil, že Laky má prasknutý predný krížový väz v kolene a odporučil nám pre neho špeciálnu ortopedickú operáciu TTA, ktorá je pre toto veľké plemeno najlepšia. Predoperačné vyšetrenia dopadli dobre a pán doktor potom nášho psíka operoval. Boli sme na pravidelných kontrolách a na kontrolnom röntgenologickom vyšetrení. Teraz už Laky behá ako divý. Ďakujeme a pozdravujeme celý tím v Anime.

p. Veronika

Boli sme vo veterinárnej nemocnici Anima v Žiline s naším psíkom, pretože sme našli doktora Mitru na internete, že sa venuje ortopédii. Náš pán doktor sa obával, že psík má problém so zadnou nožičkou s kĺbom a že je to vážne, lebo má choré srdiečko a operáciu by možno neprežil. Po príchode do Animy nám psíka vyšetrili, vyšetrili mu aj krv. Urobili mu EKG vyšetrenie, röntgen nožičiek, srdiečka a pľúc, srdiečko vyšetrili aj ultrazvukom. Krvné vyšetrenie a aj vyšetrenie srdiečka vyšlo dobre, srdiečko bolo v dobrom stave, aby zvládol operáciu, a tak sme si dohodli termín. Po operácii sme absolvovali potrebné kontroly, ktoré boli bezplatné a Rambo užíval kĺbovú výživu, lieky proti bolesti a špeciálnu náplasť proti bolesti. Rambo sa má znova veľmi dobre, sme nesmierne vďační celému tímu v Anime za ich až neuveriteľnú profesionálnu a ľudskú starostlivosť.

p. Kardošová

Na odporučenie nášho doktora som sa objednala s naším šteniatkom u ortopedického špecialistu doktora Mitru. Nášho psíka uhryzol druhý pes do zadnej nožičky a on na ňu prestal chodiť. Doktor nám psíka vyšetril, urobil röntgen a zistil, že má zlomenú nožičku v bedrovom kĺbe. Stav bol vážny a hrozila aj amputácia nožičky. Pán doktor musel poškodený bedrový kĺb vyoperovať, aby mohol náš psík znova chodiť. Momentálne sa dobre zotavuje z operácie. Sme veľmi radi, že existuje táto špecializovaná veterinárna nemocnica, kde sa môžu majitelia zvierat obrátiť, ak majú vážny problém, s ktorým im ich veterinárny lekár nedokáže pomôcť. Náš lekár dostane správu, je o všetkom informovaný a ďalej budeme s dôverou navštevovať jeho ambulanciu.